Alice Cullen 4 ever
Hejj!!! Jednostavno moras da volis ovaj forum! Zabavni smo, kreativni, volimo da se druzimo i OBOZAVAMO ALICE...Ako volis Alice i zabavu moras se registrovati, a ako si se vec regg onda Have fun...ADMIN TEAM
Alice Cullen 4 ever
Hejj!!! Jednostavno moras da volis ovaj forum! Zabavni smo, kreativni, volimo da se druzimo i OBOZAVAMO ALICE...Ako volis Alice i zabavu moras se registrovati, a ako si se vec regg onda Have fun...ADMIN TEAM
Alice Cullen 4 ever
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Alice Cullen 4 ever

Najj forum o najj vampirici~Alice
 
PrijemPortalLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Alice-in dnevnik

Ići dole 
AutorPoruka
Alice Cullen
Admin
Admin
Alice Cullen


Broj poruka : 200
Reputation : 0
Datum upisa : 17.08.2010
Godina : 26
Lokacija : Forks,Cullen house

Alice-in dnevnik Empty
PočaljiNaslov: Alice-in dnevnik   Alice-in dnevnik EmptySub Sep 25, 2010 7:28 pm

Poglavlje 1

“Zasto bas danas da bude suncano???”
Sklupcala sam se u sofi u dnevnoj sobi I ljutito prevrtala kanale na TV-u.
”Zasto?”
Emet je sedeo na fotelji kraj mene I crkavao od smeha.Prostrelila sam ga pogledom.
”Poslednjih nedelju dana sam planirala ovu kupovinu sa Nesi I njenim drugaricama,I glupo sunce da mi pokvari odlazak!”
Prestala sam da nenormalnom brzinom prevrcem kanale kad sam stigla do jedne vremenske prognoze.
”…bice jedan od retkih suncanih dana u Forksu…”
Odjednom sam toliko pobesnela da sam smrvila daljinski koji mi je bio u ruci u prah.
”Opa” bio je to jos jedan nalet Emetovog smeha “pa zar nisi mogla samo da predvidis da ce biti kise?”
”Nisam” ocajno sam ga pogledala “Jackob nas vozi”Glupi vukodlak.Da nije bilo njega znala bih da ce biti suncano.
Ceo dan provela sam pred TV-om,I jako me je iritiralo sto sam stalno morala dam u prilazim da bi promenila kanal,jel daljinski nije bio u stanju za koriscenje.
Neko je zazvonio na vrata.Bila je to Nesi.Vratila se iz kupovine.
”I sta si kupila” tuzno sam je pogledala.
”Pogledaj” prislonila mi je svoju ruku na glavu.I odjednom sam videla najlepsu haljinu ikada.Bila je roze I svetlucava.Pocela sam da rezim na Nesi.Ona se samo nasmejala.
”Teto,smiri se,bice drugih sopinga”
Ja sam joj samo uzvratila osmehom “Imam ‘osecaj’ da hoce!”
Zatim sam sa Nesi celo vece dizajnirala neku odecu.Smejale smo se i crtkarale.Ne znam ni koliko je bilo sati kada je Bela usla u sobu i rekla da Nesi mora na spavanje.
"Ali mama.." Nesi se bunila.
"Renesme,odmah da si otisla u krevet" Bella joj je strogo rekla gledajuci je svojim vampirskim ocima "Odmah"
I tada je Nesi otisla na spavanje a ja sam do jutra bila na kompu i gledala slike haljina i haljna...


Poglevlje 2


“Nesi,cekam te pola sata!!!”
Ljutito sam gledala prema svojoj velikoj kuci sedeci u svom zutom porseu.
"Koliko ti treba da se spremis?"
Nesi je potrcala ka kolim jos uvek namestajuci svoju ridju kosu.
"Evo strpi se malo" isplazila mi se.
E danas je vec bio bolji dan.Isle smo da pokupimo Nesinu drugaricu Amandu i da sa njom idemo u soping.Danas je,na svu srecu,bilo oblacno.Posle cemo ici na pidzama party kod Amande,i ja cu ocigledno morati da odglumim taj deo sa spavanjem.
Nesi je u poslednje vreme bila cesto neraspolozena.Ovo je bila nasa poslednja godina u Forksu.Sledece godine se selimo na Aljasku jer je vec pocelo da bude sumnjivo nase ne starenje,i samo nam je jos trebalo da ceo grad sazna da smo vampiri...
Zamisljeno sam vozila odsutno gledajuci u Nesi.Znala sam koliko ce joj Amanda i ostale prijateljice nedostajati.
"Evo nas" zastala sam pred jednom zgradom.Ispred nje nas je cekala Nesina drugarica.Imala je kratku plavu kosu i plave ocu.Siroko mi se osmehnula.Ona nije imala pojma da sam ja vampir a Nesi poluvampir.
"Cao frendice" zagrlila je Nesi i sela na zadnje sediste u kolima.
“Cao Ami“ rekla sam joj „a sad pravac soping“
Uskoro smo stigle do velikog trznog centra Olimpija.Uzasle smo iz kola i otisle u neku prodavnicu na prvom spratu.
“Ovde sam kupila onu haljinu“ rekla mi je Nesi.
Nasmesila sam joj se svojim belim zubima „I imam osecaj da ima jos takvih haljina i to u mom broju“
Otisla sam do sledeceg rafa i tamo se,kao sto sam i rekla,nalazila ona ruzicesta haljina.
Amanda me je zacudjeno pogledala „Imas veliku intuiciju“.Nasmesila sam joj se.Kada bi samo znala istinu...
Jos smo u sopingu proveli dva-tri sata i punih kesa smo dosle do mojih kola.Odvezla sam nas do Amandine kuce.I pidzama party je poceo.
Ami i Nesi su stavile neke duseke na pod i sve smo se preobukle u pidzame.Sele smo da gledamo neki romanticni film.Njih dve su jele cips,dok sam ja samo rekla da ’nisam gladna’.
Posle smo odgledale jos par filmova i doslo je vreme za spavanje.
“Uf,tri sataaa...ja sam taaaaako uuuuumorna“ zevnula je Amanda i sklupcala se u svoj dusek.Ja sam legla u dusek izmedju Nesi i Ami i uzela da prelistavam neku knjigu.
Uskoro su zaspale.Gledala sam u Amandu.Nije ni slutila u kakvoj je opasnosti.Ali mogla sam te veceri da se kontrolisem pri mirisu ljudske krvi.Nikad nebih napala Amandu.
Ta noc je dugo trajala.Napokon,Nesi i Ami su se probudile i zajedno smo krenule ka mom zutom proseu...



Poglavlje 3


Nisam znala sta se desava.Muzika je bila pustena do daske u kolima,Nesi I Amanda su crkavale od smeha I prelistavale neke modne casopise.I kraj mene bilo je puno kesa prepunih fenomenalne odece.I ocekivala sam da budem srecna.Ali nesto me je omelo u toj sreci.Strah.Strah koji mije polako razdirao mozak. Jos uvek mi nije dolazila nikakva vizija ali sam imala osecaj da ce se uskoro nesto veoma lose dogoditi.Meni.Dzasperu.Kalenovima.Stresla sam se I pri samoj pomisli na to.Zelela sam da se negde sakrijem od ove strepnje,ali to nije bilo moguce.
Nesi se nagla ka meni iz zadnjeg sedista I pokazala mi neku haljinu u casopisu I rekla:”Vidi ovo.Da li mislis da bi ovo iko nosio?”
Nisam ni pogledala magazin.Samo sam sivo rekla:”Extra Nesi…”
”Ma daj,Alis,ovo je NAJGORA haljina IKADA!!!Sta je sa tobom???
Okrenula se ka meni I pogledala me onim svojim smedjim ocima.Ocima koje su toliko licile na Beline.Bela. Stomak mi se prevrnuo pri pomisli na nju.Ovaj dan je toliko lepo poceo.A sada…sada sam znala da ce nam se nesto lose dogoditi.Ponekad sam zelela da izgubim svoj talenat.Buducnost moze samo da te zaplasi.Ali to je bilo nemoguce.
I Nesin izraz lica postao je ozbiljan.Videla je brigu u mojim zlatnim ocima.
”Recicu ti kuci.Ne zelim da Amanda cuje” rekla sam joj tako tihim tonom koji je samo vampir mogao cuti,ili u Nesinom slucaju,poluvampir.Neprimetno mi je klimnula glavom I vratila se na zadnje sediste.Nastavila je da se smeje sa Amandom,ali svaki put kad bih je pogledala u retrovizoru uputila bi mi pogled koji je govorio ‘obecala si da ces mi reci I ocekujem da ispunis to obecanje’.Kao da mi je citala misli.Toliko je pocecala na svog oca.Edvard.Opet sam razmisljala o svojoj porodici.Opet onaj ogroman nalet straha.To nisam mogla izdrzati.
Nisam ni gledala kuda vozim,samo sam se instiktivno vodila ka mestu za kojim sam najvise zudela.Za mojom kucom.Amanda mi je nesto govorila,ali nisam mogla da je slusam.Onaj osecaj se pojacavao u mom stomaku.
”ALIS!”Amanda mi se prodrala na uho.”Vec sto puta ti govorim,zasto smo ovde?”
”A?” Bila sam zbunjena.A onda sam se setila.Dogovor je bio da idemo u jos jedan celodnevni soping.Ali nisam to mogla sada da podnesem.
”Promena plana” Izasla sam iz kola.Nerviralo me je to sto sam morala da kontrolisem svoj hod pred ljudskim bicima.Ali Amanda nije smela da sazna da sam vampir,ne sada.
”Alis,a gde ja da idem?”
Amanda me je u stopu pratila. “Cekaj tu,” rekla sam joj tiho ”Emet ce te voziti kuci”
Uletela sam u kucu I otisla do njega.Em I Rouz su sedeli na sofi u dnevnoj sobi.Zabrinutu sam ih pogledala.
”Sta je bilo?Kupila si preveliku haljinu”Emet uopste nije kapirao kad su stvari ozbiljne.
”Molim te,ucuti,I ucini mi uslugu.Odvezi Nesinu drugaricu kuci.”
”Ljudsko bice?”
”Da,Emete,ljudsko bice”Prostrelila sam ga pogledom I otisla do svoje sobe.Legla sam na krevet.Ponekad sam zelela da mogu da spavam.Ali to nije bilo moguce.
Kakva je to opasnost mogla pretiti kovenu vampire.Stresla sam se.Nisam jos htela nista da kazem Kalenovima.Nisam zelela da ih plasim.
I tako sam dugo lezala cekajuci neku viziju.Neko objasnjenje.



Poglavlje 4



Dani su prolazili monotonim tokom.Iscekivanje vizije bilo je sve vece.Sa jedne strane,zelela sam da znam sta ce se desiti,ali sa druge strane,plasila sam se ako saznam da nam nema spasa.
Ali imala sam svelte tacke u zivotu.Makar me je Amanda zasmejavala,ne mogu bas reci do suza,ali…
Jedne veceri sam kod nje gledala neki film.Kada se zavrsio Ami je pocela prevrtati kanale dok nije dosla do nekog urnebesno smesnog horor film o vampirima.
”Ja se toliko plasim vampira.Toliko su mi jezivi,tako bledi,I onaj njihov nacin ishrane,pocinjem da se tresem cim pomislim na njih”Amanda mi je rekla.
Vise nisam mogla da se suzdravam I pocela sam da crkavam od smeha.Nesi se takodje smejala,a Amanda nas je samo bledo gledala.
”E,a sta bi uradila kada bi,na primer,bila na pidzama zurci sa vampirom?”pitala sam je jedva dolazeci do reci od smeha.
”Joj odakle ti takve jezivosti padaju na pamet?Pa umrla bih od straha,iako bi me taj vampire pre toga ubio.”
Posle toga sledio je jos jedan gromoglasan smeh sa moje I Nesine strane.
Ipak ni takve smesne stvari nisu mogle da mi skrenu misli sa nevolje koja nam se priblizavala.Bio je to jedan veliki strah koji se kao crni oblak nadvijao nad mene…




Poglavlje 4


Sedela sam kod Amande za stolom pitajuci se sta ovde radim.Ovo je verovatno bio prvi put da sam sela za kuhinjski sto.I bilo je to veoma dosadno iskustvo.Makar za jednu vampirusu.
”Oces malo pudinga?”Upitala me je Amanda punih usta.
”Ne nisam gladna”
Pogledala me je pomalo uplaseno.Sta li joj je sada bilo.”Ti nikad nisi gladna.
”Jedem kuci”rekla sam joj dvosmisleno,izmamivsi Nesi osmeh na lice.
”OK”Jos malo me je sumnjicavo gledala a onda se vratila rucku,ne,veceri,vise stvarno nisam mogla da pratim ove ljudske obroke.
Volela bih da sam ponekad mogla Amandi da citam misli.Plasila sam se da je nesto otkrila o mom “vampirstvu”.Vizije su mi govorile d ace se to uskoro desiti.
Celo podne se veoma cudno ponasala.Cak sta vise,tako se ponasala jos I juce,kada smo se ja I Nesi onoliko smejale na onaj vampirski film.Znala sam da nam je to bilo veoma glupo.
Tisinu je prekinula Nesi…
”Hocemo kuci,Alis?” hladno me je upitala.Znala sam zasto se tako ponasala.Iznerviralo ju je to sto joj nisam objasnila svoju brigu.Ustvari,Edvard je bio jedini od Kalenovih kome sam rekla d ace nam se nesto lose desiti.Pa dobro,ne bas rekla,ali pomislila.Ali obecao mi je da nikome nece nista reci sve dok ne budem imala viziju.
”Pa idemo li?”Opet me je iznervirano upitala.
”Axa,moze”
”Idem I ja.Mozete da me odvezete do jedne knjizare”pitala nas je Amanda.
”Naravno” rekla sam joj.Zelela sam da vidim sta ta devojka smera.
Za cetvrt sata nasle smo se ispred stare I oronule knjizare oguljenih zidova.Bila je prazna I ocigledno je trebala da se zatvori,posto je vec odavno pao mrak.Amanda je izasla iz kola I kratko nas pozdravila a zatim otrcala do ulaza.
Par sekundi sam sedela u kolima a zatim sam rekla Nesi da me saceka I potrcala za Amandom.
Mom vampriskom sluhu bilo je veoma lako da cuje koju knjigu je kupila I,da sam bila ljudko bice,prebledela bih.Bila je to neka knjiga jezivih legendi,I nije mi bilo tesko da shvatim zasto ju je kupila.
Ami je izasla iz prodavnice I pocela da je prelistava I da cita.Nije me primetila.Svakom recenicom koju je citala sve je vise bledela u licu I ruke su joj se sve vise tresle sve dok nije zaklopila knjigu.Par sekundi je buljila u korice knjige a onda me je videla.Odlucila sam da se sasvim normalno ponasam.
”Pa hoces li sa nama ili…?”
Ali Amanda je samo krenula jedan korak unazad I pogledala me sirom otvorenim ocima,a zatim se okrenula I potrcala.
Nisam krenula za njom vec sam se vratila u kola.Nesi me je par puta pitala sta je bilo ali nisam zelela da joj kazem.Nisam zelela da sazna.
Uletela sam u kucu I zakljucala se u sobu.Ako Amanda nekom kaze sta smo,Volturi ce nas zasigurno ubiti.Naslonila sam se na zid I zajecala.
Neko je pokucao na vrata I pozvao me.Bilo gde sam mogla prepoznati taj glas.Otvorila sam vrata Dzasperu I zagrlila ga.A zatim sam mu sve izpricala.I bilo mi je drago da sam imala nekom da se poverim.
Ali znala sam da ovo nije bilo ono sto sam ocekivala.Jer jos uvek nisam imala viziju.I to me je plasilo.
Sta bi moglo biti gore od ovoga???
Nazad na vrh Ići dole
https://alice-cullen4ever.forumsr.com
 
Alice-in dnevnik
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Alice-in dnevnik
» Alice's room
» Alice room
» Potencijalna Alice
» Alice & Jasper

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Alice Cullen 4 ever :: Kreativnost :: Fanfikcije-
Skoči na: